Wywoływanie zdjęć cyfrowych

 

 

Teraz tę jedną część I bitwa o; Zmiana nazwy zdjęcia, więc często nie. Istnieje wiele sposobów.   Możesz użyć każdego z tych słów, aby znaleźć zdjęcie w 5 lat. I zazwyczaj zmienić nazwę zdjęcia po I zostały usunięte i sortowane im trochę.

Kliknij na wszystkich zdjęciach z Tomem i przeciągnij te w "Tom" podfolder. Zrób to samo z Harrym i babci. Przeciągnij zdjęć krajobrazu w "krajobraz". Kliknij i przeciągnij, aż wszystkie zdjęcia zostały usunięte z 1 folderze nowe zdjęcia. OK I wydaje się zawsze stracili i bezdomnych zdjęć w '1 nowych zdjęć ", ale masz pomysł. Podobnie jak sprzątanie, jeśli nie umieścić rzeczy daleko dom staje się zaniedbany, na szczęście zdjęcia są bardziej interesujące niż sprzątanie.

Słowa kluczowe: Myślę, że większość programów można dodać słowa kluczowe do swoich zdjęć, wiem, Bridge i Lightroom robi, ale to jest napisane dla początkujących użytkowników, którzy nie mogą mieć tych jeszcze. Zobacz, co możesz znaleźć w swoim programie, ale słowa kluczowe, pomogą Ci znaleźć swoje zdjęcia w przyszłym tygodniu, w przyszłym miesiącu, w przyszłym roku lub za dziesięć lat. Słowa kluczowe mogą być ustawione bardzo podobnie do systemu folderów> KRAJOBRAZ >> drzewa >> wiatraki >> drogi i tak dalej, i jedno zdjęcie może mieć więcej niż jedno słowo kluczowe. Zawsze mnie dziwi, jak komputery / Lightroom może znaleźć grupę zdjęć w kilka sekund.

Teraz niektórzy fotografowie mają wszystkie swoje zdjęcia w jeden lub dwa lub trzy foldery dużych i użyj słowa, aby znaleźć te zdjęcia. Powiedziano mi, i na pewno nie można twierdzić, przed lub za to jeden duży folder może utrudnić komputera (tak rozkłada się częściej), aby znaleźć te zdjęcia, dlatego mam wiele folderów i podfolderów . Pomyśl o tym tak: jeśli wszystkie swoje sztućce wrzucił do jednego narysować to zawsze będzie trudno znaleźć coś, czego potrzebujesz, ale jeśli same cutely jest w osobnych działów w losowaniu będzie o wiele łatwiej i szybciej zlokalizować, że jedno trzeba. A im więcej osób korzystających z tej sztućce zwrócić odręcznego remis musi być. Złożenie cyfrowych zdjęć jest taka sama. Aby zdjęcia przenieść na papier fotograficzny niezbędne jest wcześniejsze wywoływanie zdjęć w specjalnych programach komputerowych. Jest ich sporo na rynku. Trzeba więc włożyć trochę pracy aby wybrać dobry program do wywoływania.

Twoje zdjęcia krajobrazu w tym ćwiczeniu będzie miał klucze słowa takie jak "krajobrazy" "upadek" "wiatraki". Aby znaleźć to zdjęcie w przyszłym roku poprosić komputerowych znaleźć wszystkie zdjęcia z kluczowym słowem "wiatrak" znów to, jak to zrobić za pomocą Lightroom i nie wszystkie programy będą robić to, co Lightroom robi, ale wszystkie programy można użyć folderów.

Inni używają systemu daty do zdjęć plików, próbowałem go, ale uważam, słowo / nazwa jest łatwiejsza, chociaż klienci są w systemie plików numer, który przyszedł z dni filmowych. [Edit: Jestem teraz spływu datę / nazwisko / subjust / # System dla moich osobistych zdjęć]

Teraz masz zaczęło możesz teraz wrócić przez resztę zdjęć i powoli przesuwać (i usuwanie) te do "Moje zdjęcie" >> 1 nowy folder zdjęć, a może dodać kluczy działa na każdym zdjęciu, jak przejść. Nie zrobisz wszystko to dziś, tylko układ się powoli na stos i stos będzie mniejsze.

Powodem wszystkich zdjęć w jednym "Moje zdjęcia" folder jest, gdy trzeba przenieść wszystkie swoje zdjęcia do nowego komputera lub dysku zewnętrznego trzeba tylko przeciągnąć / skopiować i wkleić jeden folder i pozwól puter to zrobić dla Ciebie. Niestety nie bedzie Ci pomocna w tym temacie reklama internetowa. Reklama skłania tylko do zakupu ale później już nie pomaga.

W ten sposób działa na mnie, ale muszę przyznać, mogę znaleźć moje zdjęcia robocze łatwiejsze niż mogę znaleźć moje rzeczy. I tak mam folder o nazwie "moje rzeczy" dla moich osobistych zdjęć i "lepszych zdjęć" Folder zdjęć klientów, a także na "antenowe" folder. Większość zdjęć są następnie w podfolderach w jednym z tych folderów, ale wszystko jest w jednym głównym "folderu Moje zdjęcia"

Ważną rzeczą jest, aby system, który pracuje dla Ciebie, a następnie zrobić sobie korzystać z tego systemu. W tej chwili będziesz pamiętać zdjęcia i tam, gdzie są one na komputerze, ale coraz więcej i więcej zdjęć dodaje zaczniesz zapomnieć i wtedy życzę rozpoczęła systemu plików. Większość z nas tam nie było i to był prawdziwy ból posortować to wszystko. Ta sprawa nie jest o zgłoszenie się, to o czasie, w dół toru, gdy masz dużo więcej zdjęć to teraz.

zobacz, zbyt łatwo.

Moje zdjęcia w systemie Windows. To wygląda tak samo w moście
photos.JPG plik


Lista słów kluczowych w programie Lightroom. I bardziej traci kluczowe poniżej tych i "1" utrzymuje ważne w górnej części stosu.
lr.JPG plik


Tak, wiem, nie tak doskonałe, jak twoje będzie
 

Zobacz:

Alternatywa dla minilaba chemicznego