Krótki przewodnik po Chile

Strona główna » Krótki przewodnik po Chile

 

Chile jest jednym z państw, które roszczą sobie prawo do Antarktydy. Na południe od miasta Punta Arenas można zobaczyć pingwiny i wspaniałe góry lodowe.

 

Oprócz tego Chile słynie z wyjątkowej Pustyni Atacama. Krajobraz pustyni jest najbardziej suchy na świecie. Słynie z szerokich, surowych widoków wulkanów, mieszkań solnych, jezior i opuszczonych domów, kiedyś zamieszkiwanych przez tubylców Aymara. Istnieją obszary Atacama, które nie widziały deszczu od ponad 400 lat. Niektóre z najstarszych mumii znalezionych na ziemi pochodzą z Atacama i szacuje się, że mają 9000 lat.

 

Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami narciarstwa wybierzmy się w okolice łańcucha górskiego Darwin, w południowej części kraju. Sezon narciarski trwa tutaj od czerwca do września. Dla osób nie lubiących przesadnego ryzyka, polecany jest znany ośrodek Portillo, obok laguny Inków. Przyjeżdża tu wiele narodowych klubów narciarskich, zwłaszcza z Austrii i Włoch. W okolicy można znaleźć pozjeżdżać na nartach na innych stokach Farellones-El Colorado, La Parva i Valle Nevado. Jeziora w

 

Chile są idealne do spływów kajakowych, raftingu i kajakarstwa. Okolice sprzyjają także turystyce pieszej i łowieniu ryb na muszkę. Wędkarze powinni spróbować także swoich sił na rzece Puelo. To również idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Eco Resort jest wspaniałym miejscem dla rodzin i poszukiwaczy przygód i oferuje zakwaterowanie w  Magic Mountain Lodge, jednym z najbardziej interesujących hoteli. Grupa Wysp Chilijskich jest bardzo ciekawa. Znajduje się tu ponad 150 kolorowych i starych drewnianych kościołów. Szesnaście z nich zostało wspinanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu też domy na szczudłach przy brzegu.

źródłem informacji z zakresu turystyki www.wyjazdy-zagraniczne.pl