Jaki szampon dla psa

 

Zdania co do tego czy powinno się kąpać psy czy nie są podzielone. Bardzo wiele zależy od rasy psa, tego jak wiele spędza czasu na dworze, jaką sierść posiada. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego jak często i czy w ogóle kąpać naszego psa, warto zwrócić się do lekarza weterynarii z zapytaniem o jego zdanie.

 


pielęgnacja psaSama kąpiel psa nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Wiele psów zwyczajnie nie lubi się kąpać i robi wszystko, aby utrudnić tę procedurę swoim właścicielom. Najbardziej uparte zwierzaki warto jest wysłać do profesjonalnego salonu dla zwierząt. Ułatwi to na pewno właścicielowi życie, chociaż na pewno będzie większym wydatkiem niż kąpiel psa w domu. Pamiętajmy jednak, że pies wymaga kąpieli średnio kilka razy do roku, więc wysłanie do do fryzjera nie powinno być aż tak dużym wydatkiem. Dostępność takich salonów w Polsce jest już naprawdę duża, Oczywiście najłatwiej jest do nich trafić w większych miastach.

 


Co jeśli jednak chcemy wykąpać psa sami? Przede wszystkim zastanówmy się w jaki szampon dla psa należy się zaopatrzyć. Wybór ten jest bardzo ważny i uzależniony od wielu czynników: od rodzaju sierści, jej kondycji i aktualnych potrzeb. Powinien on nie tylko dobrze myć, ale też nie może podrażniać skóry psa, ani powodować alergii. Musi być także dostosowany do wieku. Szczenięta powinny być myte tylko w specjalnie przeznaczonych dla nich preparatach.

 


jak zadbać o czystość psaSzampony dla psów możemy kupić właściwie w każdym sklepie zoologicznym. Sprzedawca podpowie nam jaki rodzaj będzie najlepszy dla naszego czworonoga.Możemy również zaopatrzyć się tam w specjalistyczne książki, w których znajdziemy informacje jak przyzwyczaić naszego pupila do kąpieli i co zrobić, żeby ułatwić sobie i jemu ten zabieg.

 

zobacz również: http://fotoksiazka.co.pl/?fotoalbum-slubny,27