Chemiczny 112

 

Dzisiejszy pomiar stripa wykazuje dużo mniejszy poziom aktywności, który mieści się w limicie tolerancji. Czy pomiar wydatku pompy i temperatury rzeczywistej coś wykazał ?

Sugeruję delikatną korektę - obniżenie temperatury wywoływacza z 38,0 na 37,6oC. Przy przerobie na poziomie 500 zdjęć dziennie bardziej optymalnym wywoływaczem w relacji do wielkości tanky w tym minilabie jest wywoływacz średnio regeneracyjny o dawce 108 ml/m2. Jest to art. 104435 i sprzedawany jest w opakowaniu 4x10 litra.

Na przesłanych zdjęciach PRZED i PO wiadać (wzrokowo i w pomiarze) dużą różnicę w gęstości barwnika purpurowego i żółtego. W zdjęciach PO gęstości te są niższe i lepsze.

Zmierzyłem dodatkowo pole żółte na stripie z tej maszyny i z innych minilabów. Wartości jpola żółtego są również prawidłowe i podobne do tych jakie występują w innych minilabach. Ogólne parametry sensytometryczne również w żaden sposób nie wskazują na możliwość rozbalansowanie barwnego w wyniku obróbki, wręcz przeciwnie gęstości poszczególnych warstw emulsji mają bardzo mały rozrzut.

Problem z kolorystyką widzę raczej po stronie profii i systemu naświetlającego. Czy w ostatnich 2-ch latach były wgrywane do minilaba aktualne fabryczne profile Noritsu ?

Mam jeszcze gorącą prośbę o ... . umieszczenie loga Tetenal lub linka na Pana stronie internetowej prowadzącego do strony www.chemia-fotograficzna.pl . Kod html gotowy do wstawienia przesyłam w załączonym pliku.

Strona www.chemia-fotograficzna.pl  zawiera dużą porcję cennych informacji o optymalnej eksploatacji chemii fotograficznej w minilabach - zwłaszcza zakładka "Chemiczny 112".